درباره ما

با توجه به خلأهای موجود در زمینه‌ی بازی‌های رایانه‌ای از جمله عدم رعایت اصول فنی و تولید محصولات غیر‌قابل مقایسه با اصول استاندارد و نیز کمبود محتوایی بازی‌های رایانه‌ای در داخل کشور، استودیو بازی سازی علم و گیم بر آن شد تا با تکیه بر استعداد‌های علمی و فنی اعضای خود و همچنین سوابق ایشان در عرصه‌های دانشگاهی و ملی گامی نو در راستای ساخت و توسعه‌ی بازی‌های رایانه‌ای برداشته و به رفع مشکلات و نیازمندی‌های موجود بپردازد.

استودیو بازی سازی علم و گیم در سال ۱۳۹۰ توسط جمعی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران شکل گرفت و هم اکنون نیز هسته اصلی این استودیو را جمعی از فارغ التحصیلان و دانشجویان برتر دانشگاه علم و صنعت ایران تشکیل داده اند.

در استودیو بازی‌سازی علم و گیم هم‌زمان علاوه بر تربیت و آموزش‌ نیروی مستعد در هر سه زمینه طراحی، فنی و برنامه نویسی و نیز گرافیک و هنری، ساخت و توسعه بازی‌های رایانه‌ای متناسب با اهداف استودیو در اولویت کارها قرار دارد. اعضای استودیو در زمینه آکادمیک بازی‌سازی نیز از برجستگان این صنعت به‌شمار می‌روند به‌گونه‌ای که درس‌های مرتبط با این صنعت در دانشگاه‌های معتبر کشور از جمله درس مبانی توسعه بازی‌های رایانه‌ای در مقطع کارشناسی دانشگاه علم و صنعت ایران و درس توسعه بازی‌های رایانه‌ای در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه شهید بهشتی را زیر نظر دکتر بهروز مینایی بنیان‌گذار صنعت بازی‌سازی در ایران ارائه می‌دهند. همچنین اعضای این استودیو در برگزاری کارگاه‌های آموزشی از طرف مرکز پژوهش و فناوری بازی‌های رایانه‌ای دانشگاه علم و صنعت ایران و نیز بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای سابقه درخشان و طولانی دارند.

علاوه بر مطالعه و تحقیق در زمینه‌های مختلف صنعت بازی‌سازی بصورت آکادمیک در دانشگاه علم و صنعت، شرکت اعضای استودیو علم و گیم در کارگاه‌های علمی و عملی بین‌المللی علم و تجربه را نزد این اعضا در هم آمیخته که از جمله نقاط برتری این اعضا بر دیگران است.